Ostatnio zauważa się wielkie BUM na bycie „fit”. Zwiększył się popyt na karnety na siłownię, książki znanych trenerów, poradniki dietetyczne czy nawet produkty „light”. Skąd takie zainteresowanie zdrowym trybem życia?

 

Czy próbujemy usilnie dążyć do doskonałości, czy też brakuje nam pewności siebie, a może ślepo podążamy za nową modą?

 

A może.. widzimy co obecna dieta robi z naszym społeczeństwem..?

Tak wiele osób z nadwagą, nawet otyłych mijam codziennie na ulicy. Otyłość to zdecydowanie nie tylko oponka na brzuchu i pomarszczona bluzka. Skutki zdrowotne są o wiele bardziej niebezpieczne niż te wizualne. Otyłość prowadzi do wielu zaburzeń metabolicznych, hormonalnych, zwyrodnienia stawów. Zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego czy cukrzycy.. a to tylko wisienka na torcie. Mniej groźnymi dla zdrowia i życia, ale również dokuczliwymi konsekwencjami otyłości są: zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn dolnych i stawów kręgosłupa, kolana koślawe lub szpotawe, płaskostopie, żylaki kończyn dolnych i obniżona sprawność ruchowa. Ponadto często występują zamiany skórne, takie jak: grzybica, wypryski i czyraki.

A mimo to wciąż piętnowane bywa odmawianie alkoholu, słodyczy, czy przynoszenie do pracy lunchboxów. Gdy wybieram się pobiegać słyszę niby pretensję „Przecież Ty nie jesteś gruba, po co się to tak męczyć?” Dlaczego wybór zdrowego stylu życia postrzegany jest jak chwilowa fanaberia?

po co nam buty 2

Chcemy to zmienić. Nie tylko po to, by pokazać, że dbanie o zdrowie i zachowanie szczupłej sylwetki nie wiąże się z masą wyrzeczeń, ale także po to, by wesprzeć tych, którzy starają się dokonać zmian w sowim życiu. Zmian na lepsze, które wydają się im być krokiem milowym, nieosiągalnym w pojedynkę celem.

Nie jesteście już sami!

Swój swego zrozumie zawsze, a odchudzający odchudzającego wesprze.. Dlatego tak trudno nam oddzielić życie prywatne od pracy i nie spoufalać się z podopiecznymi – wiemy przez co przechodzicie. Ani ja ani Asia nie należałyśmy do tych osób, którym wolno podjadać wszystko a przy tym cieszyć się świetną figurą i szybkim metabolizmem. Nie wygrałyśmy na loterii genowej. Włożyłyśmy wiele pracy w swoje zdrowie, walczyłyśmy o wymarzone sylwetki tak zaciekle, aż stało się to naszą pasją. Nie ustajemy w poszerzaniu swojej wiedzy z dziedziny dietetyki, wciąż staramy się sprostać potrzebom i wymaganiom osób, które z nadzieją zgłaszają się do nas po pomoc. Nie patrzymy na nikogo z góry, podajemy dłoń by pomóc Wam na tę górę się wspiąć.

photo-1445098516063-9b0b2e4206e9

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *