Stajesz na wadze, a tam, ku Twojemu zaskoczeniu, cyfry idą w górę? Nie martw się, każda z nas doświadcza raz w miesiącu tego demotywującego stanu.

 

Po pierwsze: nie martw się! Stres nie jest Ci potrzebny, tym bardziej, jeśli masz czyste sumienie i ostatni tydzień nie „nagrzeszyłaś dietetycznie”. Pamiętaj, że hormon stresu – KORTYZOL – sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej, więc rozluźnij się;)

Problemów z wagą tuż przed miesiączką doświadcza 3/4 kobiet. Niestety wszystkiemu winna jest woda, którą Twoje ciało zaczyna zatrzymywać. Pocieszę Cię jednak – lepiej woda, niż tłuszcz.

Pierwsze objawy zatrzymywania wody (wzdęcia, skurcze brzucha oraz drażliwość) mogą pojawić się już nawet 11 dni przed miesiączką, a Twoja waga może wzrosnąć nawet do 2,5 kg. Na szczęście wszystko powróci do normy już w pierwszych dniach okresu.

 

man-390339

 
JAK SOBIE POMÓC

Odpowiednia dieta ma ogromne znaczenie – zaznaczam jednak, że nie zawsze i nie każdemu wszystko pomoże. To bardzo indywidualna sprawa, zależna od Twoich hormonów.

Najważniejsze byś ograniczyła spożycie soli do minimum. Omijaj szerokim łukiem wszelkie fast foody, pizze i przetworzoną żywność. Jeśli jesz orzeszki ziemne – wybieraj te bez soli. Ogranicz spożywanie serów żółtych, serów topionych, konserw rybnych i gotowych sklepowych wędlin.

 

glass-956263

 
WODA

Nadmierne zatrzymywanie wody w organizmie nie oznacza, że powinnaś teraz pić jej mniej – wręcz przeciwnie! Nawadniaj się, aby wypłukiwać wodę z organizmu. Świetnym rozwiązaniem będzie dodanie do szklanki wody kilku plasterków cytryny lub/i ogórka – działają moczopędnie.

Oprócz wody pij kilka razy dziennie herbatkę z pokrzywy, a zdziwisz się, jak bardzo ten naturalny sposób może Ci pomóc.

Najważniejsze abyś miała świadomość zmian zachodzących w Twoim ciele. Nerwowe wskakiwanie na wagę w niczym nie pomoże, a jedynie przyczyni się do pogłębienia Twojej frustracji.

Spokojnie, wszystko minie 🙂

 

tulips-699516

 
Joanna
 

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *