Witam. Znowu cykl diet kontynuujemy. Czy modne oznacza i zdrowe? Zastanawiałyście się kiedyś? Odpowiedź jest zaskakująca ale w przypadku naszego niezwykłego zboża o jakim dzisiaj będę pisać tak jest. Jego zdrowotne właściwości idą łebek w łebek z tym jak bardzo jest sławne i modne. Dlatego zapraszam do lektury. Zacznijmy od genezy skąd dieta i co to jest w ogóle orkisz.

ŻYCIODAJNE ZBOŻE – ORKISZ

Illustration_Triticum_spelta0Orkisz to gatunek podzboża w formie prostej. Jest on znany od starożytności. Uprawiali go już Izraelici, a w Europie Grecy i Rzymianie.Jednak główną propagatorką i osobą, która zapewniła tej roślinie niezłą reklamę była główna przeor; kobieta z zakonu Benedyktynów, słynna wizjonerka i uzdrowicielka Hildegarda z Bingen. Odkryła ona cudowne właściwości rozgrzewające i natłuszczające zboża.

35 lat badań nad tym odkrytym przez niezwykłą kobietę i proroka zbożem dały nam dietę, która jest nazywana dietą właśnie św. Hildegardy.

 

LECZENIE, OCZYSZCZANIE I URODA

Te trzy słowa najlepiej charakteryzują tą niezwykłą dietę. Jest ona jedną z podstawowych diet w planie żywieniowym i leczącą. Zapewnia piękny stan skóry, odżywia i wzmacnia siły umysłowe. Leczy różne dolegliwości.

ZŁOTE ZASADY SW. HILDEGARDY ZAPEWNIAJĄCE DŁUGOWIECZNOŚĆ

Kobieta, zakonnica i dietetyk starożytny Hildegarda propagowała także niezwykłe złote myśli, które warto znać i stosować:

 • Czerpać energię życiową z czterech żywiołów – ognia, wody, powietrza i ziemi – poprzez kontakt z przyrodą, i stosować naturalne metody leczenia.
 • Dbać o jakość tego, co jemy.
 • Znaleźć równowagę między snem a czuwaniem, by zregenerować cały organizm.
 • Poświęcać tyle samo czasu na aktywność fizyczną i spokojny odpoczynek.
 • Regularnie oczyszczać organizm, np. poprzez posty czy stawianie baniek, ale też medytowanie i modlitwę.
 • Starać się poznać siebie, odkrywać wady, by zmieniać je w cnoty – to daje zdrowie duchowe, a ono zagwarantuje zdrowie ciała.

balance-1212186_1920

DLA KOGO ORKISZ TO CUDOWNY LEK I KAPSUŁKA WITALNOŚCI?

Oto grupy osób, które szczególnie powinny podjąć się zastosowania diety orkiszowej:

 • Osoby mające problemy z perystaltyką jelit; ponieważ zawierają bardzo dużo błonnika pokarmowego,
 • Osoby, które mają podwyższony poziom cholesterolu,
 • Osoby po przebytym zawale serca,
 • Osoby mające problemy z układem krwionośnym,
 • Osoby z osłabionym układem odpornościowym po przebytej antybiotykoterapii,
 • Kobiety w ciąży powinny jak najbardziej skorzystać z tej diety ponieważ wzmacnia i nie tuczy, a dzięki bogactwu witamin wzmacnia i kobietę i dziecko.

heartbeat-163709_1280

DIETA ORKISZOWA – CO I JAK JEŚĆ

dill-265550_1280Bardzo prosta do organizacji w życiu jest ta dieta. Podstawa to jedzenie wyłącznie produktów bogatych w orkisz. Czyli będą to: otręby, musli, płatki, kasze, makarony. Co bardzo ciekawe z orkiszu są już produkowane i sprzedawane smaczne ciasteczka, batoniki, a nawet przepyszne piwo. Orkiszowe mamy również sałatki, zupy i potrawy idealne na drugie danie. Orkisz smakuje wyśmienicie w połączeniu z odżywczym miodem i orzechami. Hildegarda zaleca także w swojej diecie zastosować jako odżywianie koper włoski jedzony na surowo i kasztany w postaci gotowanej i pieczonej, a także na surowo.

Jak widać dieta orkiszowa to jeden z najstarszych, a najbardziej klasycznych planów żywieniowych. Naprawdę jest on bardzo mądrze stworzony. Nie ma tutaj absolutnie żadnych przeciwskazań do stosowania tego typu odżywiania. Przyśpiesza on metabolizm i spala naszą tkankę tłuszczową, wpływa wspaniale na organizm dając siły i niezbędną energię by wytrwać w diecie i dążeniu do piękna ciała i urody.

belly-2354_1920health-1294825_1280

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *