Już od dawna wiemy, że medycyna naturalna i matka natura dają nam potężny oręż do walki z nadwaga, do naszej realizacji celu bycia fit. Jednak bycie fit, zgrabnymi, pięknymi to także fit zdrowie, duża energia i zapobieganie innym chorobom i problemom naszego organizmu. Jednym z takich produktów zbawiennym dla naszego organizmu są algi.

5257419167_103222e836_bAlgi – co to jest ?

Algi najprościej określając są roślinami żyjącymi w środowisku wodnym. Żywią się nimi ryby. To glony morskie. Możemy je podzielić na dwie grupy. Glony morskie zawierające dużą ilość jodu (dlatego są szczególnie ważne dla osób z chorą tarczycą), oraz algi słodkowodne bogate w białko.

 

Spirulina dla talii osy- nasz pomocnik w odchudzaniu

Odmianą algi ważną i dającą nam nieocenioną pomoc w czasie odchudzania jest niebieski glon z grupy sinic. Przesądzającymi argumentami dla właściwości odchudzających tych roślinek jest obecność w ich składzie bioflawonoidów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za przemianę materii i metabolizm w organizmie. Kwas linolenowy GLA i kwas linolowy CLA działając antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie wspomagają oczyszczanie organizmu i spalanie kalorii. Spirulina co bardzo ważne w czasie procesu odchudzania normalizuje poziom cukru we krwi i pomaga w prawidłowym trawieniu. Zmniejsza apetyt, zapobiega nagłym atakom głodu.
 

6727258969_9dc0a3ffc1_b

 

Chlorella – glon ważny dla palaczy i osłabionych chorobą

Niezwykle egzotyczna roślinka chlorella jest szczególnie ulubiony przysmakiem w Japonii. Swój kolor zawdzięcza bardzo dużej zawartości chlorofilu, który odpowiada za detoks organizmu, przyśpiesza znacznie oczyszczanie wątroby. Ma także właściwości bakteriobójcze, odpowiada za gojenie ran. Właśnie ze względu na powyższe dobroczynne działanie algi są idealnym naturalnym środkiem dla palaczy i osób osłabionych po infekcjach i chorobach.
 

Cigarette_smoking

 

Inne dobroczynne składniki ukryte w algach

Algi są naturalną bombą witamin jak pietruszka czy pomarańcza gdyż zawiera duże ilości żelaza, witamin z grupy B, witaminę K, C oraz beta karoten. Taka lista dobrodziejstw ukrytych w zwykłej wodnej roślinie jest już na pewno przekonywującym argumentem do wypróbowania je w postaci zarówno suplementu jak i naturalnie w postaci napoju czy wersji alg w postaci sushi.

green-894993_960_720>Algi wspierają także w walce z:

  • Alergią
  • Infekcjami wirusowymi
  • Anemią
  • Miażdżycą
  • Cellulitem
  • Rozstępami

 
Algi to wręcz jak otwarta książka gdzie na wszystko znajdziemy receptę. Jest ona tak bogata w dobroczynne działania dla urody, pięknej figury, a także zdrowia. Nie przechodźmy obok niej obojętnie. Testujcie, próbujcie i rozsmakujcie się w tym pysznym słodkim glonie.

silhouette-frau

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *