Cudowne, czerwone, bardzo energetycznie wyglądające pomidory są dla nas i stałym dodatkiem do sałatek i past pomidorowych, a także twarożków. Czy wiecie, że także jest niezwykła i bardzo przyjemna w stosowaniu dieta pomidorowa. Co najciekawsze nie jest to wbrew temu co nazwa mówi jedynym składnik tej diety redukcyjno – odchudzającej. Są tutaj także i inne dodatki żywieniowe, które mogą być wręcz uznawane za tuczące. Jednak w połączeniu z pomidorem dają ekstra mieszankę.

Największe zalety tej diety to…?

Ma silne oczyszczające właściwości ze względu na bardzo dużą zawartość błonnika. Po drugie to także wielki plus dla naszej urody. Korzystnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci.

Czas trwania terapii „pomidorowej”

Dieta trwa 10 dni, powinniśmy spożywać 4-5 posiłków opartych o indeks glikemiczny nie większy nić 50. Możemy jako dodatek dodawać do pomidora np. makaron (razowy), ale o tym już poniżej gdy przedstawię przykładowe jadłospisy. Taki jadłospis to idealne rozwiązanie dla osób z nadciśnieniem, ponieważ zawarty w pomidorach potas normalizuje dzienne ciśnieniowe zaburzenia, a do tego syci i wzmacnia mięśnie.

 

salad-791501_1920

 

Co bardzo ważne !!!!

UROZMAICANIE TO PODSTAWA

Wybierać należy pomidory różne i też je przyrządzać w sposób bardzo różnorodny. Wykorzystać należy i pomidora malinowego i karłowatego, pomidorki koktajlowe, czy nawet paprykowe. Różnorodność jest tu dla nas na diecie chcących być fit podstawą.

 

still-life-946604_1280

 

ILOŚĆ SPOŻYWANYCH PŁYNÓW W DIECIE

Należy spożywać od 8 do 10 napojów dziennie. Mogą to być oprócz wody mineralnej niegazowanej kawa zbożowa i herbata.

Dieta absolutnie zakazana dla:

 • kobiet w ciąży,
 • matek karmiących,
 • dzieci,
 • młodzieży,
 • osób z chorobami nerek,

 

Efekty pomidorowej diety

tomatoes-320860_1280Taka dieta może nam dać spadek wagi od 1,5 do 2 kg. Pozbędziemy się nadmiaru wody jak i tkanka tłuszczowa zacznie ulegać redukcji. Dietę pomidorową zaleca się stosować ją z co najmniej 4 tygodniową przerwą.

Drogie kobiety i mężczyźni chcący wyglądać smukłe i pięknie ta dieta daje wspaniałe możliwości i różnorodności przyrządzonych potraw, które nie pozwolą nam na rutynę w trakcie diety, a także dieta cudowna dla skóry, a jeszcze dodatkowy plus to świetne wzmocnienie. Nie ma mowy przy tym typie rozwiązania na osłabienie i anemię.

Poniżej zaproponujemy Wam bardzo smaczne i ciekawe potrawy idealne do wykorzystania w trakcie diety pomidorowej. Więc smacznego i jeżeli Wam przypadła akurat ta opcja odchudzania organizujcie się, motywujcie, sporządzajcie listę zakupów i działajcie dla piękna ciała i wspaniałego samopoczucia.

 • Sałatka z pomidorów, warzyw sezonowych i sera mozzarellą
 • Sok pomidorowy z chilli i imbirem
 • Leczo z pomidorami, papryką i cukinią
 • Zupa – krem z pomidorów z bazylią
 • Sałatka z kurczakiem i suszonymi pomidorami
 • Jajko pieczone w pomidorach.

 

salad-1461911_1920 soup-1429793_1920 tomatoes-1476093_1920

kliknij zdjęcie by powiększyć

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *