Nie bez powodu mówi się przez żołądek do serca, ponieważ dodawanie do potraw niektórych produktów, uważanych za afrodyzjaki, wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, a także na… nasze partnerskie relacje. Afrodyzjaki zwiększą popęd płciowy a tego nigdy nie za wiele w walentynkową noc.

Poznaj 6 naturalnych afrodyzjaków:

1. Kakao

Fenyloetyloamina zawarta w kakao może wywoływać uczucie szczęścia, wzbudza stan ekscytacji –  tak więc udana noc walentynkowa jest zagwarantowana. Dodatkowo kakao zawiera witaminy młodości, czyli witaminę A i E oraz szereg witamin z grupy B, które mają wpływ na nasz wygląd.

2. Ostrygi

Przysmak legendarnego Casanovy to chyba najbardziej znany afrodyzjak. Ostrygi zawierają bardzo dużo cynku niezbędnego do produkcji testosteronu. Idealne do lampki czerwonego wina w doborowym towarzystwie.

 

 

3. Papryczki chili

Dodadzą pikanterii nie tylko potrawom, ale i całej intymnej sytuacji… Ostre jedzenie sprawia, że krew szybciej krąży w żyłach. Dlaczego? Kapsaicyna zawarta w chili powoduje, że uwalniają się endorfiny, a nasz układ nerwowy jest stymulowany, co potęguję podniecenie.

4. Gorzka czekolada

Czy wiesz, że czekolada zawiera MOLEKUŁĘ MIŁOŚCI? Peniletylaminy (PEA) jest wytwarzana przez organizm człowieka, zwłaszcza w momencie podniecenia seksualnego. Rutyna w związku ? Sięgnijcie po czekoladę. Spalcie kalorię z czekolady w najprzyjemniejszy możliwy sposób 😉

5. Krewetki

Idealne na kolację we dwoje. Dzięki dużej zawartości cynku, fosforu, potasu i magnezu  poprawiają libido oraz wzmacniają pociąg seksualny.  W przeciwieństwie do czerwonego mięsa, zawierają duże ilości zdrowych kwasów tłuszczowych nienasyconych i są źródłem pełnowartościowego białka.

6. Granat

Zwany owocem miłości. Już w starożytności przygotowywano eliksir zwany napojem miłości. Sok z garanata powoduje wzrost testosteronu (nawet do 30%, co udowodnili naukowcy z Uniwersytetu Królowej Małgorzaty w Edynburgu). Testosteron jest potrzebny nie tylko dla mężczyznom, ale również kobietom i im go więcej, tym większa  ochota na uniesienia z partnerem.

 

 

Życzę wam satysfakcji z relacji intymnych, nie tylko w związku ze zbliżającymi się Walentynkami, ale i w codziennych sytuacjach.

Joanna

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *